#Porady

Optymalizacja serwisów oraz sklepów internetowych

W niniejszym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze aspekty na które warto zwrócić uwagę podczas tworzenia serwisu internetowego. Bardzo często podczas prac nad serwisem internetowym myśli się o wyglądzie, fotografiach, animacjach - zapominając o dodatkowym bardzo ważnym elemencie a mianowicie - optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych.

Wybieramy słowa kluczowe
 

W pierwszej kolejności muszą Państwo wybrać słowa kluczowe, które najbardziej odpowiadają charakterowi prowadzonej przez Państwa działalności. W wyborze tym może pomóc wizyta na stronach konkurencji i sprawdzenia jakie słowa kluczowe są u nich są najbardziej wyeksponowane. Od razu ostrzegamy przed wybieraniem zbyt trudnych słów kluczowych – czasem warto skupić się na mniej popularnych słowach kluczowych tak zwanym długim ogonie np. dokładnym modelu wybranego produktu lub jakiejś nietypowej jego właściwości. Nasza firma w ramach audytu oraz optymalizacji strony może przygotować listę odpowiednich zalecanych słów kluczowych.
 

Ilość treści i sposób napisania tekstów
 

W dzisiejszych czasach optymalizacja strony to jeden z kluczowych czynników mających wpływ na pozycję strony w Google. Należy zadbać, aby główna strona była odpowiednio zoptymalizowana. Jednak co to właściwie znaczy? Zacznijmy od nagłówków – nagłówki są fragmentem kodu HTML mówiącym o ważności danego fragmentu tekstu na stronie. Nagłówek H1 oznacza najważniejszy fragment tekstu. Zaleca się, aby taki fragment był tylko jeden na stronie choć nie zaszkodzi, jeśli będzie ich więcej. Jednak w tym wypadku „moc” tego nagłówka ulega zmniejszeniu. Kolejne nagłówki o odpowiedni mniejszej ważności to H2, H3 itd. Zalecamy na głównej w znaczniku H1 dodać tekst zawierający najważniejsze słowa kluczowe na które chcemy pozycjonować stronę. System TYPO3 umożliwia zarządzanie znacznikami na podstronach dodatkowo w każdej chwili można liczyć na naszą pomoc.
 

Treść strony
 

Kolejny aspekt to ilość znaków oraz sposób napisania tekstu. Naszym zdaniem rozsądnym kompromisem jest ok 700 znaków na głównej stronie oraz min 1000 znaków na podstronach. Należy pamiętać, aby tekst był unikalny oraz zawierał słowa kluczowe na które chcemy pozycjonować nasz serwis. Tutaj posłużymy się bardzo dobrym przykładem sklepu Zalando. Mamy kategorię sklepu wraz z tekstem napisanym specjalnie na potrzeby pozycjonowania: Link: www.zalando.pl/odziez-meska-koszule/

Wybieramy słowa kluczowe

W pierwszej kolejności muszą Państwo wybrać słowa kluczowe, które najbardziej odpowiadają charakterowi prowadzonej przez Państwa działalności. W wyborze tym może pomóc wizyta na stronach konkurencji i sprawdzenia jakie słowa kluczowe są u nich są najbardziej wyeksponowane.
Od razu ostrzegamy przed wybieraniem zbyt trudnych słów kluczowych – czasem warto skupić się na mniej popularnych słowach kluczowych tak zwanym długim ogonie np. dokładnym modelu wybranego produktu lub jakiejś nietypowej jego właściwości. Nasza firma w ramach audytu oraz optymalizacji strony może przygotować listę odpowiednich zalecanych słów kluczowych.
 

Inne artykuły