Blog

| Informacje o PrestaShop Realizacje - sklep PrestaShop

Sklep internetowy LoveSaints

LoveSaints to młoda, rozwijająca się marka modowa, która stawia sobie za zadanie zaistnieć na rynku dzięki indywidualnemu stylowi i co najważniejsze stawaniu naprzeciw oczekiwań nowoczesnych kobiet.

Panie z LoveSaints zgłosiły się do nas z problemem. Stały się ofiarami własnego sukcesu. Ich marka odniosła sukces, niestety ilość odwiedzin przerosła możliwości hostingu i samego oprogramowania. Problemy te spowodowały, że firma hostingowa wypowiedziała umowę z powodu zbyt dużego obciążenia, sklep co kilka minut przestawał działać a klienci nie potrafili złożyć zamówień.

Jak pomogliśmy?

Prace rozpoczęliśmy od przeniesienia sklepu na nasz wydajny hosting. Następnie uruchomiliśmy w sklepie integracje z usługą Content Delivery Network – więcej informacji o tej usłudze: Wikipedia 
W skrócie to rozproszony system dostarczania treści do użytkownika np. zdjęć z wielu centrów danych.
Z tego typu usług korzystają dziś wszystkie największe serwisy internetowe.

Już te dwie zmiany pozwoliły na działanie sklepu, choć nadal z pewnymi problemami. Kolejnym krokiem było stworzenie całego sklepu od nowa i zaimportowanie wszystkich danych z poprzedniego systemu.

W nowym sklepie został wdrożony zaawansowany dedykowany moduł cache, kompresja gzip, moduł PHP Opcache i oczywiście nadal korzystamy z wydajnej sieci serwerów CDN.

Wszystkie te działania sprawiły, że sklep bez problemu obsługuje bardzo dużą ilość klientów i zamówień. A jak wiadomo sama sprzedaż i konwersja zależy od szybkości działania sklepu. Szybkość działania strony to obecnie bardzo ważny czynnik rankingowy Google, czyli dodatkową korzyścią jest lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania.

Dodatkowo na potrzeby sklepu został stworzony nowy responsywny design, zostały wdrożone dodatkowego modułu takie jak chat, płatności Tpay i wiele innych.

Zapraszamy – www.lovesaints.pl