Blog

| Realizacje - serwisy z TYPO3

Serwis miejski Rybnik

Z przyjemnością informujemy, że nasz niemłody ale wciąż dynamiczny zespół stworzył nowy serwis internetowy dla Urzędu Miasta Rybnik. Serwis został zbudowany w oparciu o system CMS klasy enterprise – TYPO3.


Rybnik 27 i tylko cztery główne działy


Responsywny serwis w prosty i przejrzysty sposób prezentuje wszystkie ważne informacje. Menu serwisu to tylko cztery główne działy.

Na potrzeby serwisu została stworzona interaktywna mapa dzielnic Rybnika. Każda dzielnica posiada osobny moduł aktualności. Tego typu rozwiązanie pozwala mieszkańcowi wybranej dzielnicy szybko odnaleźć interesujące go informacje.


Video w oknie

Serwis internetowy posiada możliwość zmniejszania aktualne odtwarzanego filmu do małego okna aby dać odwiedzającemu możliwość równoczesnego czytania oraz oglądania uruchomionego materiału video.


Wyszukiwarka SOLR

Dodatkowo serwis korzysta z wydajnej platformy wyszukiwania jaką jest SOLR. Solr (czyt. solar) to serwer wyszukiwania pełnotekstowego bazujący na bibliotece Lucene. Rozwijany jest przez Apache Foundation i rozpowszechniany na licencji open source. 


Serwery CDN

Dla zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu internetowego korzystamy z serwerów CDN. Content delivery network (ang. CDN)  jest systemem dostarczania treści do wielu centrów danych i punktów wymiany ruchu (IX) w Internecie. Głównym powodem korzystania z CDN jest udostępnianie zawartości o wysokiej dostępności i wydajności końcowym użytkownikom.


Dziękujemy wszystkim pracownikom Urzędu Miasta Rybnik którzy współpracowali z nami podczas prac nad nowym serwisem internetowym. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników Działu Promocji oraz Biura Prasowego.